Da er det vel på tide med en liten sniktitt på hva som skal skje med Volvoen utover sesongen?
Dere får le så lenge dere kan Jeg har trua!
Jeg har trua å! Vi burde lage en ny SQ klasse (sound quantity)
Men ang vampire forsterkeren, rms'en på de ligger på ca 6x80rms men kan hende du har en litt annen variant
Da var bilen stasjonært i stavanger. Bygginga begynnes tidelig imorgen. Nå er det søvn som står på planen. 3300 km +- er utført uten noen problemer. Hvis en studerer bildet litt så ser en fort hva som skal inn i bilen :-)
Step one er å begynne på dørpanelene og gjøre bilen klar til EU godkjenning noe som egentlig ikke bør være for vanskelig. Har snakka med 2 verksted angående EUOK med bassvegg og de sa det ikke skullle være noe problem.
Da er bilen ribba. Dørpaneler er påbegynt, farge er valgt. Skal ut til et lakkeringsfirma imorgen og ordne spraylakk til port og vegg. Eventuelt prøve å få ordna spons på lakkering av veggen og dørpaneler. Vi får se hva dem sier ute hos lakkeringsfirmaet.
Planen for morgen dagen er å få lagt opp all ringer på dørpanelene samt dopet disse med polyester og lagt noen glassfiber lag der. (dette blir jobb for jonas) Mens han driver av med det skal jeg sveise sammen batteriboksene samt påbegynne å sveise forsterkerracket til begge sidene. Dette må planlegges litt nøyere grunnet at vi ikke kunne senke batteriene noe slik vi egentlig ønsket men vi skal få plass til alt alikevel.
Tor Martin Ølberg
- Digital Designs - dynaBel - Gladen - Mosconi -
Takk til dynaBel, Judys Bilstereo og Ottesen Design!
Da har vi fått gjort litt.
Startet på nye dørpaneler:
Det ene panelet er klar for pussing og når jeg dro fra verkstedet i dag så holdt Tor på å legge glassfiber på det andre. Godt å ha en som er ung og sprek på laget, kjenner jeg ikke helt lenger tåler slikt hardkjør :P Men vi regner med å ha dørpaneler ferdige i morgen.
Videre har jeg pusser på kassa og utvidet avrundgin på porten en god del:
Ellers er batteriracket ferdig og neste steg er å få på plass forsterkerrack
Jonas Tautra
- Digital Designs - dynaBel - Gladen - Mosconi -
Takk til dynaBel, Judys Bilstereo og Ottesen Design!
Comment